Oferta pracy

Kierownik Działu Badań i Rozwoju

Miejsce pracy: Wrocław

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe (biotechnologia, chemia, farmacja i pokrewne)
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania ofertą produktów w branży medycznej lub farmaceutycznej
  • Znajomość procesu prowadzenia prac rozwoju produktu, dopuszczenia go do obrotu i zarządzania cyklem życia produktu
  • Sukcesy w dotychczasowej pracy w zakresie opracowania i wdrażania nowych produktów
  • Doskonała znajomość rynku farmaceutycznego
  • Znajomość zasad rejestrowania produktów leczniczych, wyrobów medycznych
  • Znajomość i doświadczenie w prowadzeniu procesów chemicznych (dobrze widziane)
  • Biegłość w poszukiwaniu i analizie danych literaturowych
  • Znajomość Prawa farmaceutycznego oraz wytycznych europejskich dla produktów leczniczych stosowanych u ludzi
  • Umiejętność nawiązywania współpracy z ekspertami zewnętrznymi i utrzymywania z nimi poprawnych relacji
  • Samodzielność w działaniu, umiejętność wyznaczania priorytetów w organizacji pracy własnej oraz zespołu
  • Umiejętność zarządzania wieloma projektami
  • Znajomość języka angielskiego
  • Biegła znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel i PowerPoint)

Opis stanowiska

  • Zarządzanie procesem opracowywania nowych produktów – projektowanie, wdrażanie, testowanie, rozwój zgodnie z trendami rynkowymi
  • Produktowa analiza inwestycji, kalkulacji kosztów dla nowych produktów
  • Zarządzanie zespołem zajmującym się rozwojem produktów, kontrolą jakości produktów oraz modyfikacjami istniejących produktów znajdujących się w ofercie firmy
  • Nadzór nad optymalizacją i udoskonaleniem istniejących technologii produkcji leków i substancji czynnych
  • Wprowadzanie oraz nadzór nad wprowadzaniem zmian do dokumentacji stanowiącej podstawę do uzyskania pozwolenia na wytwarzanie produktów leczniczych oraz w dokumentacji ASMF oraz CEP dla substancji czynnych
  • Nadzór nad opracowaniem dokumentów specyfikujących dla materiałów wyjściowych, opakowaniowych, specyfikacji międzyoperacyjnych oraz wyrobów gotowych
  • Przygotowywanie cyklicznych sprawozdań
  • Utrzymywanie bazy danych projektów i dokumentacji projektowej
  • Tworzenie, sprawdzanie oraz opiniowanie dokumentów systemowych Farmaceutycznego Systemu Zapewnienia Jakości, Systemu Zarządzania Środowiskowego oraz HACCP
  • Nadzór nad procesem zarządzania niezgodnościami
  • Nadzór nad tworzeniem wewnętrznej dokumentacji produkcyjnej
  • Przygotowanie budżetu w podległym dziale oraz kontrola jego realizacji
  • Ścisła współpraca ze wszystkimi Pionami wewnętrznymi w ramach prowadzonych projektów
  • Reprezentowanie firmy w relacjach z klientami zewnętrznymi

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się Firmie
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Specjalistyczne szkolenia
  • Strategiczny wpływ na funkcjonowanie biznesu
  • Autonomię działania
  • Pakiet opieki medycznej
  • Grupowe ubezpieczenie na życie
  • Pakiet świadczeń socjalnych